Praca na plantacji choinek wymaga dużego zaangażowania, sumienności i wytrwałości - nawożenie, formowanie, walka z chwastami i szkodnikami czy naprawianie ogrodzeń to codzienność. We wszystkie zajęcia zaangażowana jest jednak cała nasza rodzina. W pojedynkę byłoby to całkowicie niewykonalne. Praca nad drzewkami to długi i żmudny proces, choć jednocześnie daje wiele satysfakcji.

Droga od sadzonki do pełnowymiarowej choinki trwa w przypadku jodły nawet 8 lat, a w ciągu roku każde drzewko jest poddawane różnym zabiegom 4-5 razy, co daje około 40 wizyt.  Z jednej strony pozwala to obserwować wzrost drzewka, to jak się zmienia i szlachetnieje, z drugiej to 8 lat codziennej pracy. Większość zajęć uzależniona jest od pogody, która często zmienia nasze plany. Mimo to wszystko musi zostać zrobione na czas, żeby w okresie świątecznym choinki z plantacji w Wilkowie Nowowiejskim zdobiły domy naszych klientów.

Uprawa drzewek choinkowych to nasza codzienność, nasza praca, lecz przede wszystkim nasza pasja, dzięki której dostarczamy choinki najwyższej jakości, takie jakie chcielibyśmy widzieć przy swoim wigilijnym stole.